Лікування пародонтиту

Видалення зубного нальоту і каменю

Незалежно від стадії запалення лікування пародонтиту починають з усунення зубних відкладень.

Найчастіше видалення зубного каменю здійснюється за допомогою Вектор терапії. Щільні, прикріплені до зуба відкладення стоматолог може видаляти вручну за допомогою спеціальних інструментів. Процедуру закінчують обробкою ясенного краю антисептичним розчином.

Призначення лікаря та прийом ліків

Протизапальна терапія проводиться після ретельного видалення зубних відкладень перед усіма іншими лікувальними маніпуляціями (чищенням зубодесневого кишені і ін.). При легкому ступені захворювання лікар може призначити місцеві антисептики (у вигляді гелів, мазей, розчинів для полоскання рота), в складних випадках – протимікробні засоби і гормональні препарати.

Хірургічне втручання

Якщо відбулося значне поглиблення зубодесневої кишені, крім медикаментозної терапії проводять радикальні операції, очищення пародонтальних кишень з розтином або без розтину ясна, гінгівотомія (більш складну процедуру, що включає чистку пародонтального кишені, видалення некротичні зміни тканин).

Санація і усунення ортодонтичних проблем порожнини рота

Необхідною умовою лікування пародонтиту є своєчасне протезування уражених карієсом зубів, виправлення різних видів патологій прикусу.

Усунення дефектів пломбування та протезування. В ході терапії захворювання проводиться видалення стирчать частин пломб з міжзубних проміжків. Буде потрібно зняття коронок, глибоко просунутих під ясна (вони можуть сприяти поглибленню зубодесневого кишені), а також неправильно сконструйованих протезів.

Діагностика захворювання пародонту – візитна картка нашої клініки. Звернувшись до нас в Дента-Д, Ви пройдете повне пародонтологічне обстеження, яке виявить Ваші приховані і явні стоматологічні проблеми з пародонтом:

1) Візуальний огляд зубів та ясен

2) Професійна гігієна

Професійна гігієна зубів – це комплекс заходів, спрямованих на виявлення зубних відкладень і вибір оптимального методу їх видалення. Крім того, ми навчаємо пацієнтів принципам індивідуальної гігієни зубів, даємо рекомендації з використання додаткових лікарських засобів, які будуть сприяти регенерації тканин пародонту.

3) Урок гігієни

Стоматологія Дента-Д працює за системою iTOP професора Шедельмаєра, який вже 20 років викладає гігієну порожнини рота на стоматологічному факультеті Гамбурзького університету. iTOP – це послідовний, надзвичайно ефективний і повністю атравматичний метод гігієни порожнини рота. Ми коригуємо індивідуальну гігієну пацієнта, підбираючи зубну щітку, пасту, ополіскувач, йоршики, іригатор, скребок для язика і навчаємо, як зберегти здоров’я зубів та порожнини рота на все життя.

4) Рентгендіагностика

5) Пародонтограма

Дослідження пародонту за допомогою комп’ютерної програми “Florida Probe” дає можливість спеціалісту з точністю до 0,1 мм оцінити глибину пародонтальних кишень.Ця комфортна процедура триває 30 хвилин. Результати оформлені графічно і в кольорі. Ви можете використовувати іх для обьєктивної оцінки ефективності пародонтологічного лікування.

6) Діагностична модель

Лікар знімає зліпки з Ваших щелеп і по відлитій з гіпсу моделі наочно визначає прикус, наявність травматичних вузлів, відсутність контактів між зубами, старі, стерті або неправельно встановленні пломби. Даний вид обстеження обов’язковий, якщо Ви звертаєтеся з метою протезування, ортодонтичного лікування, встановлення вінірів.

7) Бактеріологічний тест

Проводячи бактерілогічний посів вмісту пародонтальних кишень і визначаючи чутливість мікрооанізмів до антибіотиків, ми грунтовно підходимо до вирішення Вашої проблеми. Ви дізнаєтеся, які мікроорганізми “тероризують” Вас протягом тривалого часу. Усього відомо близько 500 видів бактерій, що викликають парадонтит, тому необхідна їх точна ідентифікація для успішної вибіркової антибіотикотерапії. Також ми досліджуємо мікрофлору порожнини рота.

8) Концультації суміжних спеціалістів

Захворювання пародонту впливає на весь організм. При наявності у Вас захворювання сердця, щитоподібної залози, підшлункової залози, гіпертонічної хвороби або цукрового діабету Вам будуть потрібні консультації фахівців відповідного профілю та додаткові обстеження.

9) Санація ротової порожнини

Для успішного лікування пародонтиту потрібно усунути всі вогнища карієсу та його ускладнень. Мова йде про переліковування кореневих каналів, пломбування пришийкових каріозних порожнин, відновлення міжзубних контактів. У роті пацієнта не повинно бути ретеційних пунктів для накопичення мікроорганізмів.

10) Закритий кюретаж

Видалення зубного нальоту, очищення кореня і ясен сприяють зменшенню кількості мікроорганізмів і глибини кишень. Після кюретажу зникають кровоточивість і свербіж ясен. Поверхня зубів стане гладкою, а рухливі зуби зміцняться у кістці. Після закритого кюретажу може посилитися чутливість зубів, але вона проходить протягом 1-2 тижнів при використанні спеціальних препаратів. Ви можете помітити оголення коренів збів, рецесію ясен . Це – природна реакція тканин пародонтана усунення запалення.

11) Тимчасове шинування

Під час першого етапу лікування проводять тимчасове шинування рухомих зубів. Це можна зробити за допомогою спеціальних ниток або дуг. Тимчасові коронки також можуть виконувати роль шини.

12) Хірургічні втручання

Дії хірурга спрямовані на корекцію м’яких тканин порожнини рота і зняття напруження в тканинах пародонту. Застосовується у пацієнтів, що мають мілкий присінок порожнини рота, низькоприкріплену або високоприкріплену вуздечку верхньої або нижньої губи, епітеліальні тяжкі в області іклів, премолярів та молярів.

13) Оцінка результатів

14) Вектор терапія

Після усунення запального процесу в пародонті для запобігання загострень захворювання необхідно проводити курси підтримуючого лікування. Якщо зубний наліт знову почне накопичуватися на поверхні зубів, виникне поторне інфікування ясен і рецидив хвороби. При рецидивах процес протікає набагато швидше і гірше піддається лікуванню. Щоб запобігти повторному запаленню ясен, необхідно регулярно проводити гігієну, Вектор терапію, стимулювати імунний захист порожнини рота. Після закінчення курсу лікування пародонтиту пацієнти знаходятся на диспансерному обліку.

Пародонтолог складає індивідуальний графік відвідувань. Така система допомагає вчасно отримати необхідну допомогу, зберегти зуби та покращіти якість жіття.

Краще попередити захворювання зубів та ясен!!!

Дента-Д

Стоматологическая клиника Дента - Д создана для Вас, чтобы укрепить здоровье Ваших зубов и десен!

Top