Вкладка на зуб

Вкладки – це реконструкції, що застосовуються для відновлення коронкової частини зуба при його зруйнуванні більш, ніж на тритину. За допомогою вкладки стає можливим збереження пульпи (нерва) зуба. Відреставрований вкладкою зуб має бездоганний естетичний вигляд. Вкладка дозволяє відновити анатомічну форму і міцність зруйнованого зуба.

Навідміну від пломби, вкладки не піддаються усадці та не змінюють колір. Використання вкладок практично повністю виключає можливість виникнення вторинного карієсу. Вкладки надзвичайно міцні, оскільки виготовляються з технічного фотополімеру при високій температурі 900 ºС.

Чому пломби не досконалі?

При значних руйнуваннях коронкової частини зубів реставрація їх пломбами – далеко не найкраще вирішення. Коли зуб зруйнований карієсом і від нього залишаються тільки стінки недоцільно ставити пломби. А покривати коронкою шкода – зуб живий. Вирішити проблему функціонально та естетично допомагає вкладка (inlay). Сучасні композитні пломби під час поліремізації їх лампою дають усадку. Це означає, що під час затвердіння пломба скорочуєтьсяв обсязі від 0,8 % до 5%, а цього вже достатньо для утворення мікропростору між пломбою і тканинами зуба, де надалі утворюється вториний карієс. Усадка веде до появи внутрішніх деформацій в самій пломбі, в результаті яких відколюється тонкі стінки зуба. Ще варто сказати про неповну полімеризацію пломби. Справа в тому, що в роті під дією світла пломба полімерізується лише на 60-70 %. Від цього страждає і міцність пломби і стабільність кольору.

При постановці пломби стоматологу складно відновити анатомію зуба. Щоб імітувати горбки та фісури (заглибини) належним чином лікарю потрібні вміння, майстерність та 2-3 години часу.

Не всі можу собі позволити свою розкіш, тому часто в порожнині рота з’являються плоскі пломби.

В чому небезпека?

Зуби будуть повноцінно жувати тільки тоді, коли є контакт між горбами і фісурами протилежних зубів. Якщо пломба плоска, то жувальна ефективність такого зуба знижена. Якщо таких пломб десять, то ефективність жування знижується на 30-50 %. Такі пломби мнуть, тиснуть їжу, а не розтирають її. Внаслідок цього страждають жувальні м’язи, виникає деформація в суглобах, які відповідають за рух нижньої щелепи і жування. З’вляється потологічна стертість зубів – зуби втрачають колишню висоту і міцність. Посмішка “старіє”.

Вирішити проблему функціонально та естетично допомагає вкладка (inlay/overlay). Навідміну від композитних пломб, вкладки виготовляються не в роті пацієнта, а в умовах зуботехнічної лабораторії.

Моделюючи вкладку, технік не обмежений простором, йому не заважають язик, щоки слина пацієнта. Гіпсова модель абсолютно точно копіює ситуацію в порожнині рота. Технік бачить зуб в усіх площінах, імітує жувальній рух, а це – запорука повноцінної гармонії вкладки в порожнині рота. Вкладка точно відтворює фісурно-горбковий контакт між зубами верхньої і нижньої щелепи. Колір вкладки підбирається відповідно до кольору зубів пацієнта, при цьому існує можливість за допомогою спеціальних фарб повністю відтворити індивідуальні особливості зуба пацієнта.

Використовуються вкладки і як опорні елементи мостовидних протезів.

Дента-Д

Стоматологическая клиника Дента - Д создана для Вас, чтобы укрепить здоровье Ваших зубов и десен!

Top