Виправлення прикусу

Чому важливо, щоб ортодонт почав оглядати дитину як мога раніше? Справа в тому, що порушення прикусу починають форумватися дуже рано. На це впливають спадковість, неправильне вигодовування, шкідливі звички і загальні захворювання дитини. Найбільший відсоток порушень прикусу передається у спадок. Тому, найчастіше, батьки приводять дитину до лікаря- ортодонта, щоб виправити те, що хотіли б виправити у себе. Зміни прикусу формуються настільки поступово, що батьки можуть іх не помітити. Лікар-ортодонт , як правило, спостерігає за дитиною тривалий час, будучи практично сімейним лікарем. Тому він вчасно може помітити й виправити порушення прикусу.

Розрізняють три періоди розвидку прикусу: молочний, змінний, постійний. Кожен з цих періодів має свої закони розвитку і свої засоби для виправлення порущень.

Молочний прикус

Під час формування молочного прикусу з’являються перші ознаки порушень. Головне в цей період – відучити дитину від шкідливих звичок (смоктання пальця, закушування і смоктання губи, звикання до соски) і направити зростання щелеп в потрібному напрямку. Для цього існують різні методи та пристосування.

Міогімнастика – кмплекс вправ для м’язів обличчя та язика. Вона формує у дитини правильну дикцію, ковтання і дихання. Це в комплексі призводить до гармонійного розвидкузубо-щелепного апарату.

Трейнери – двощелепні апарати у вигляді силіконового футляра, який одягається на зуби. Він ізолює зуби від неправильного впливу м’язів губ і язика і м’яко направляє щелепи , щоб зуби росли в правильному напрямку. Цей апарат одягається на всю ніч і на дві години вдень.

Знімні пластинкові протези служать для заміщення відсутніх молочних зубів. Якщо молочний зуб був видалений, то в цій ділянці припиняється ріст щелепи і несвоєчасно прорізується постійний зуб. Крім того, на місце відсутнього зуба зміщуються сусідні. Тому з метою збереження місця для постійного зуба на місце видаленного молочного ставиться знімна пластина з штучним молочним зубом.

Змінний прикус

Формування змінного прикусу-період активного росту дитини. Головними завданями залишаються позбавлення від шкідливих звичок, напрямок росту щелеп та формування гармонійного зубощелепного апарату. Для цього використовуються апарати і деякі притосування.

Знімні апарати (пластини) налічують безліч різновидів, які застосовувалися залежно від завдань, поставлених перед собою ортодонтом.

Клініка “Дента-Д” використовує для цих цілей авторську методику доктора Мью, яка отримала визнання і широко поширена в усьому світі. Це нова революційна технологія знімних апаратів для модифікації і напрямку росту щелеп.Вона кардинально відрізняється від традиційних пластинок. Дитина легко адаптується до неї і не відчуває дискомфорту при носінні. Вона непомітна і крім того, вирішує більшу кількість завдань за більш короткий час. У системі Мью, на відміну від звичайних пластин, є безліч елементів.Кожен з них функціонально і логічно обгрунтований і діє на певну ділянку.

Іноді, згідно показам, під час знімного прикусу використовують брекет-системи, лицьові маски, трейнри.

Брекет-система – конструкція постійного носінння, яка поступова направляє ріст зубів у потрібному напрямку.

Лицьова маска- пристосування, яке фіксується на лобі і підборідді і є опорою для натягування прикріплених до щелеп елементів. За рахунок постійного натягу зростання щелепи направляється в потрібному напрямку.

Постійний прикус

Під час формування постійного прикусу найчастіше використовують знімні пластини різних видів і брекет -системи.

Дуже часто батьки не надають значення стану молочних зубів і молочног прикусу, вважаючи, що на консультацію до лікаря- отодонтанеобхідно приходити, коли проріжуться всі постійні зуби. Але це помилкова думка тому що багато патологій формується в молочномц прикусі.

Причини неправильного прикусу:

1. Спадковий фактор.
2. Ротове дихання внаслідок аденоїдів .
3. Шкідливі звички ( смоктання пальця, язика, верхньої губи, тривале використання соски).
4. Рання втрата молочних зукбів.
5. Порушення м’язової функції (прокладання язика між зубами, неправельне ковтання.

Батьки не завди помічають, що у дитини з’явилося відхилення в прикусі, тому необхідно з 3-х річного віку обов’язково проконсультуватися з ортодонтом на предмет виявлення патологій.

У арсеналі лікаря-ортодонта є різні пристрої, що допомагають пацієнту.

Вестебюлярні пластинки. Застосовуються для усунення шкідливих звичок, регулювання функції ковтання, жування і дихання. Пластинка виготовлюється індивідуально для кожного пацієнта, дитина може сама вибрати колір пластинки. Носіння такого апарату – постійне. Вік застосування пристрою -3-4 роки.

Трейнер. Силіконовий апарат, який використовується для виправлення анамалій та боротьби зі шкідливими звичками. Цей апарат допомолже в тому випадку, якщо дитина ідкушує їжу бічними зубами, прокладає язик між зубами, якщо її верхні зуби розташовуються над нижньою губою чи навпаки. Трейнер одягається на ніч і на 1-2 години вдень.

Лікар-ортодонт допоможе підібрати апарат, який підійде вашій дитині. Вік застосування- 5-6 років.

Брекет-ситстеми. Якщо у раньому віці шкідливі звички не усувалися і порушення прикусу не були виправлені, то з 12 років лікування відбувається за допомогою брекет-систем.

У раньому віці, коли зубо-щелепна система зростає, можна за допомогою знімних апаратів стимулювати або призупинити зростання щелепних кісток, тим самим уникнути розвитку різних видів патологій. Чим раніше зявилася проблема, тим самим уникнути розвитку різних видів патологій. Чим раніше з’явилася проблема, тим швидше і легше ії можна вирішити. Щоб результатом процесу лікування вашої дитини стали здорові зуби, необхідно просто звернутися до профісіонала і отримати бажаний результат!

Дента-Д

Стоматологическая клиника Дента - Д создана для Вас, чтобы укрепить здоровье Ваших зубов и десен!

Top