Лікування молочних зубів

Питання про передчасне видалення молочних зубів актуальне для багатьох батьків. Рання втрата тимчасового зуба може статися в результаті травми (частіше це різці) або в результаті ускладнень каріозного процесу. Молочні зуби “служать” дитині з моменту прорізування до 11-13 років. Зміна зубів відбувається з 6 – річного віку і починається за звичайз центральних нижніх різців.

Що відбувається при ранній втраті зубів у дитини?

  • Порушується можливість повноційно жувати, що може призвести до шлунково-кишкових захворювань;
  • Формується неправельна вимова через порушення цілісності зубного ряду;
  • Виникає ризик неправельного формування прикусу, бо молочний зуб “тримає” місце постійному.

Запорука успішного лікування зуба – забеспечення стерильності його кореневої системи і герметичність реставрації. Найчастіше маленьки діти не дозволяють проводити багато маніпюляцій в роті, тим більше такі агресивні і тривалі за часом як лікування каналів. Дана обставина змушує багатох батьків відмовитися від лікування молочних зубів, що призводить їх до швидкого руйнування, гострого болю та видалення. У подібній ситуації можливе проведення лікування у вісні (загальне знеболення або глибока седація). Навіть якщо зуби значно зруйновані, але не було скарг на біль і на знімках немає патологічних змін у навколишній кістці, можливе проведення лікування з пломбуванням каналів і відновленням штучною коронкою. При значному руйнуванні зуба тільки штучна коронка дозволяє запеспечити герметичність зуба і запобігти його повторному інфікування.

Не варто також забувати, що під молочними зубами розташовані зачатки постійних, тому здорові молочні зуби – запорука здоров’я постійних зубів.

Якщо видалення всеж таки відбулося, то відсутність 1-2 зубів можна відшкодувати спеціальними кільцем, яке запобігає зсуву зубів. Називається воно утримувачем простору. Якщо було множинне видалення, то необхідно виготовити знімні пластинки зі штучними зубами.

Абсолютні показання до видалення молочних зубів:

  • молочний зуб – причина гнійно- запального процесу в щелепі або в м’яких тканинах;
  • наявність свищевого ходу в проекції коренів молочного зуба;
  • близька зміна зуба і наявність на знімку ознак патологічного розсмоктування коренів молочного зуба;
  • затримка прорізування постійного зуба або його зміщення з зубної дуги.

Неадекватна поведінка дитини є відносним показання до видалення молочного зуба, така тактика можлива при загостренні хронічного пульпіту, з метою профілактики ускладлень запального характеру.

Будь-якої проблеми можна уникнути, якщо вчасноі грамотнодо неї підійти. Не варто лякати дитину майбутнім візитом до стоматолога. Мета регулярних профілактичних оглядів – попередити появу карієсу, виявити його початкові прояви, запобігти його розвитку всередині окремо взятого зуба і розповсюдження сусідні. І іноді проблема ранього видалення тимчасового зуба не торкнеться Вашої дитини.

Дента-Д

Стоматологическая клиника Дента - Д создана для Вас, чтобы укрепить здоровье Ваших зубов и десен!

Top