Травми зубів

Травматичні пошкодження зубів займають досить не великий відсоток від загальної кількості захворювань прожнини рота, але вони зустрічаються в практиці лікаря- стоматолога. Травми зубів бувають двох видів: гострі і хронічні.

Гостра травма зубів виникає в результаті одномоментного навантаження на зуб високої інтенсивності – удар, падіння,кусання твердих предметів та інше. Наслідки перенесної гострої травми зуба досить варіабельні. Від цього і залежить метод лікування зуба.

1. Забій зуба. Може розвиватися як з травматичним пошкодженням пульпи (судинно – нервового пучка) зуба так і без нього.

2. Вивих зуба. Розрізняють неповний, вколочений і повний вивих зуба.

3. Перелом зуба. При винекненні перелому зуба в першу чергу необхідно з’ясувати де проходить лінія перелому зуба. Якщо перелом стався в області коронкової частини або шийки зуба, то такий перелом визначається при клінічному огляді порожнини рота. Для визначення подальшої тактики лікування зуба стоматолог дивиться чи відбулося травматичне розкриття порожнини зуба. При локалізації перелому в області кореня зуба поставити діагноз можна тільки на підставі рентгенологічного обстеження.

4. Камбінована травма зуба.

5. Травма зачатку зуба. Виникає при неправильному  лікуванні молочних зубів  або вбитиму вивиху молочного зуба.

Лікування гострої травми зуба найчастіше складається з шинування пошкодженого зуба – його жорсткої фіксації в зубному ряду до сусідніх зубів  за допомогою композитних, скловолоконних  аба дротяних стоматологічніх шин. А також травмованний зуб виводиться з оклюзії (контакту з зубами антоганістами).

Обмеження рухливості зуба на термін 4-8 тижнів має вирішальне значення для зміцнення зуба в щелепі (якщо стався вивих зуба). При пошкоджені пульпи зуба (судинно-нервового пучка) його необхідно депульпувати( видалити нерв) з метою попередження можливого гнійного запалення пульпи. Проте краще не поспішати з висновками про житєєздатність пульпи в перший тиждень. Можливо, електрична чутливість, за якою тестують збереження пульпи, просто сильно зниженна в перші кілька днів після травми. Слід докласти всіх зусиль для збереження пульпи травмованого зуба, тому що вона грає велику роль у збереженні кольору та міцності зуба.

Хронічна травма. Виникає при постійному впливі травмуючого агента невеликої сили (завищена пломба,коронка, порушення фісурно-горбкового контакту). При хронічній травмі зубів пацієнти рідко звертаються про допомогу до лікаря-стоматолога, тому що саме по собі руйнування зуба, як правило,незначне і не супроводжується розвидком больових відчуттів

Такі дефекти виправляються раціональним протезуванням зубів, вибірковим пришліфуванням з усуненням травмуючих точок (суперконтактів), виготовленням зубних протезів в артикуляторах.

Дента-Д

Стоматологическая клиника Дента - Д создана для Вас, чтобы укрепить здоровье Ваших зубов и десен!

Top