Лікування зубів при вагітності

Під час виношування плоду, в організмі жінки відбуваються серйозні перебудови. Багато мінералів і мікроєлементів з організму жінки переходять до плоду. При дифіциті кальцію, каріозні вогнища, бщо раніше “дрімали” починають інтенсивно розвиватися. Зуби швидко руйнуються. Навпаки, всупереч існуючій думці, нові каріозні ураження в умовах санації при вагітності не виникають. Тому так важливо пройти санацію порожнини рота по можливості до вагітності. Якщо раптом такої можливості не було, не страшно.

Проходити лікування у стоматолога можливо і під час виношування плоду. Вся справа в тому, що сучасні анестетики не проникають крізь гематоплацентарний барєр, тобто не потрапляють до плоду. І навпаки, зубний біль, запальні явища, та й просто погане самопочуття матері погано впливають на майбутню дитину.

Особливості догляду за зубами під час вагітності

Шановні батьки, пам’ятайте, що від вашого стоматологічного здоров’я залежить здоров’я вашої майбутньої дитини. Ви, безумовно, любите її і тому повинні вжити всіх заходів для того, щоб ваш малюк був щасливий. Ми настійно рекомендуємо вам наступне:

1. Мами і тата, лікуйте зуби одночасно. Під час поцілунків ви передаєте один одному не тільки емоції і задоволення, але й повний набір мікробів, які живуть у вашому роті. А вже цілувати дитину в такому стані – просто злочин.

2. Шановні мами, відвідайте стоматолога не рідше 3-х раз- на початку першого, на початку другого і в середені третього триместру. Ми навчимо вас правильно доглядати за порожниною рота, надамо допомогу в індивідуальному підборі засобів гігієни,визначимо гігієнічний стан порожнини рота,видалемо зубні відкладення, усунемо дефекти раніше поставлених пломб, вилікуємо всі хворі зуби, призначимо всі необхідні профілактичні заходи для попереджння стоматологічних захворювань.

3. Обов’язково пам’ятайте, що в будь-якый клініці, треба повідомити лікарю про свій стан і термін вагітності. Тим не менш, рекомендуємо вам відвідувати спеціальні клініки, де є лікарі , які спеціалізуються на роботі з вагітними.

4. Мінімум три рази проведіть професійну гігієну порожнини рота (чищення зубів), після якої зуби стають практично “недостуними” для карієсу і зміцнюється емаль. Процедура абсолютно безболісна, а користь- очевидна.

5. Після кожного прийому їжі чистити зуби або прополіскувати їх водою із зубною пастою.

6. Для зміцнення зубів використовуйте зубні пасти з великим вмістом фтору.

7. Частіше міняйте зубну щітку. Ретельно мийте її після кожного використання.

8. Проміжки між зубами чистіть спеціальною зубною ниткою (флосом), щоб видалити всі частинки їжі, тому що їх залишки призводять до розвидку інфекції і хвороб ясен.

9. Вживайте в їжу достатню кількість кальцію. Легкозасвоюваним кальцієм багаті сир, кефір, курага, молоко, риба (лосось, сардини)

10. Якщо ви не вилікували зуби до вагітності, не бійтеся це зробити під час вагітності, так як сучасна медецина дає можливість беспечного для дитини лікування. Але прагніть ці процедури зробити у другому триместрі- це найбільш безпечний період для майбутньої мами, так як емоційний стан у другому триместрі найбільш стійкий.

11. Памятайте, що під час вагітності не можна займатися протезуванням, ставити імпланти і знімати зубний камінь ультразвуком.

12. Рекомендації з індивідуальної профілактики і урок гігієни. Ви можете отримати в клініці ” Дента-Д” записавшись на прийом.

Гінгівіт у вагітних

Гінгівіт – запалення ясеного краю. Виникає інгівіт під впливом загальних і місцевих чинників.

Загальні фактори при вагітності:

  • змінений гормональний фон провокує кровоточивість через підвищену проникність судиної стінки.
  • імуносупресія (знижений імунітет) в порожнині рота.

Місцеві фактори

  • зубний наліт;
  • не якісно проведені реставрації зубів;

Запущений гінгівіт переходить в парадонтит- запальний процес хронічного перебігу з залученням кісткової тканини, що оточує зуб. Тому як тільки ви помітили перші ознаки гінгівіту (припухлість, кровоточивість ясен), зверніться за допомогоюдо стамотолога.Вам проведуть професійну чистку зубів, навчать правельній особистій гігієні порожнини рота, перевірять стан Ваших зубів, дадуть рекомендації.

Чи можна лікувати зуби під час вагітності ?

Під час вагітності організм матері є фабоикою для вироблення речовин, необхідних її дитині. У цей період може порушуватися кальцієвий обмін в організмі матері, що згубно відбувається на стані зубів, вони починають руйнуватися від найменших провокуючих причин.

Якщо в зубі була маленька дірочка, то вона може дуже швидко перетворитися не тільки на великий карієс, а й пульпіт (запалення нерва зуба). Якщо стоїть погана пломба, яка не якісно герметизує порожнину зуба, навколо неї може розвиватися вторинний карієс з усіма наслідками, що випливають проблемами. Не менш зубні процеси можуть початися і з яснами, є навідь такий діагнос, як “гінгівіт вагітних”. Ясна починають запалюватися, кровоточити, хворіти і оголяти коріння зубів.

В усіх пологових будинках постійно йде бородьба з інфекцією. Є такий страшний ворог для дітей – стафілокок.Якщо ця дрібна шкода заводиться в пологовому відділенні то це відділення, як правило, негайно закривають для повної дезинфекції і провітрювання. Так ось, за наявності в роті гнилих зубів, кожна жінка є носієм того самого страшного ворога своєї дитини-стафілокока.

Всі рідини організму взаємодіють, і бактерії з порожнини рота цілком можуть подорожувати по всьому організмі матері,переходячи навіть в грудне молоко. Це- шлях можливого зараження дитини. Також не рекомендується пробувати соски, їжу і питво ложечкою, яка потім піде в рот дитині, цілувати його прямо в губи, ніс і очі, витирати йому рот немитими руками, чхати на нього або на предмети, які він потім може сунити в рот і.тд.

Тепер коли всі зрозуміли, що лікуватися у стоматолога потрібно, виникає питання, а чи можна вагітним лікуватися, коли і як? Перше питання, яке зазвичай всіх хвилює,- чи не є анестетики шкідливими для дітей? Сучасні, правильно підібранні анестетики, дітям зашкодити не можуть, так як не проходять крізь гематоплацентарний бар’єр (тобто не потрапляють до плоду).

Так ,наприклад, в клініці “Дента-Д” для вагітних застосовують Ультракаїн без адреналіну.Його дозволяється колоти в дозуванні до СЕМИ капсул.Для досягнення адекватної анестезії найчастіше лікарю досить однієї карпули, а часто і менше. Так що адекватної анестезії домогтися без шкоди для дитини можна й потрібно. Лікувати маму без уколу набагато шідливіше, тому що мама відчуває біль, страх, дискомфорт і все це відбивається на плоді не кращим чином. Так що питання з анестезією вирішено на користь анестезії . Не переживайте, шкоди дитині від сучасної анестезії не повинно бути ніякої.

Друге питання набагато складніше. Це питання рентгенологічного обстеження. Звичайно ж, робити рентгенівські знімки вагітним жінкам протипоказано. Рентгенівське випромінювання може вплинути на розвиток клітин плоду і привести до несприятливих наслідків. Адже в момент закладання органів і систем, збій хоча б в одній клітці або її хромосомі може призвести до неправильного розвидку всього органу.

Особливо небезпечними в цьому сенсі вважаються перший і третій триместри вагітності. Як не дивно, але другий триместр вважається куди менш небезпечним. Під час нього можна підлікувати собі щось, якщо лікування до вагітності не вистачило, або його вчасно не провели.

Що робити, якщо потрібен знімок, а робити його не бажано?

Якщо неприємностей не уникнути, то потрібно спробувати хочуб звести наслідки до мінімуму. Можна зробити знімок всіх зубів відразу за допомогою ортопантомографа. Тобто там, де потрібно було робити, наприклад 15 знімків , робиться один, і цього як правило, дотатньо. Так що, як бачите, є способи знизити променеве навантаження в десяток разів.Крім того. в кожному рентгенівському кабінеті ЗАБОВ’ЯЗАНІ бути засоби захисту, такі як спеціальний фартух,накидка,пояс і т.д. Випромінювання крізь такий захист зменшується до нуля.

Існують передові методи діагностики, наприклад радіофізіограф. Це рентгенологічний апарат, що реєструє знімок на цифровій матриці, після чого, знімок виводиться на екран комп’ютера. Робити знімок зуба в другому і третьому триместрі за допомогою радіовізіографа безпечно. І так, постарайтеся лікуватися у другому триместрі вагітності у спеціальній клініці і захиститися усіма перерахованими вище методами.

Карієс при вагітності

Часто доводиться чути: “Після пологів я втратила зуби”. Дійсно, виношування плода- стрес для організму матері. Під час вагітності відбувається перебудова мінерального обміну, імунної системи, гормонального фону. При цьому в першу чергу страждають мало захищені системи організму.

Порожнина рота – складна система. Карієс – процес багатофакторний.На його утворення впливає не тільки мінеральна складова (кількість кальцію, якого при вагітності завжди не вистачає для зубів) але більшою мірою вірулентність (здатність проявляти інвазивні впливи) мікроорганізмів.При вагітності імунна система порожнини рота пригнічена, це рай для опортунистів- мікроорганізмів. що чекають сприятливих умов.

При наявності невеликих каріозних вогнищ,що дрімали раніше, і залишених без уваги стоматологами та майбутніми мамами, при наявності саме неякісно проведених реставрацій зубів, або раптом не пролікованих вчасно зубів, гігієна та імунний статус порожнини рота падає і карієс починає вражати ці ділянки і вельми інтенсивно. При правильній санації порожнини рота, при гарній особистій гігієні, карієс не вражає Ваші зуби.

Дента-Д

Стоматологическая клиника Дента - Д создана для Вас, чтобы укрепить здоровье Ваших зубов и десен!

Top