Шинування зубів

Основне показання до шинування зубів – наявність патологічної рухливості зубів. Шинування зубів бажано і для попередження повторного запалення в тканинах пародонту після лікування за наявності хронічного пародонтиту.

Позитивні зміни при шинуванні зубів

  • Постійні шини встановлюються не всім пацієнтам. Враховуються клінічну картину захворювання, стан гігієни порожнини рота, наявність зубних відкладень, кровоточивість ясен, вираженість зубоясневих кишень, рухливості зубів, характер їх зміщення і т.д.
  • Шина зменшує рухливість зубів. Жорсткість конструкції шини не дає зубам розхитуватись, а отже, зменшує ймовірність подальшого збільшення амплітуди коливань зубів і їх випадання. Тобто зуби можуть рухатися лише настільки, наскільки це дозволяє шина.
  • Ефективність шини залежить від кількості зубів. Чим більше зубів, тим більший ефект від шинування.
  • Шинування перерозподіляє навантаження на зуби. Основне навантаження при жуванні буде припадати на здорові зуби. Розхитані зуби будуть менш схильні до дії на них, що дає додатковий ефект для загоєння. Чим більше здорових зубів буде включено в шинування, тим більш вираженою буде розвантаження рухливих зубів. Отже, якщо більшість зубів у роті рухомі, то ефективність роботи шини знижується.
  • Найкращі результати дає шинування передніх зубів (різці та ікла), а найкращими шинами будуть ті, які об’єднують найбільшу кількість зубів. Отже, в ідеальному варіанті шина повинна зачіпати весь зубний ряд. Пояснення досить просте – з точки зору стійкості саме арочна конструкція буде краще лінійної.
  • У силу меншої стійкості лінійної конструкції шинування рухливих корінних зубів проводять симетрично з двох сторін, об’єднуючи їх містком , що з’єднує ці два майже лінійних ряди. Така конструкція значно збільшує шинуючий ефект. Інші можливі варіанти шинування розглядаються в залежності від особливостей захворювання.
Дента-Д

Стоматологическая клиника Дента - Д создана для Вас, чтобы укрепить здоровье Ваших зубов и десен!

Top