Ортодонтія

Що таке ортодонтія і хто такий ородонт?

Ортодонтія – це розділ стоматології, який займається профілактикою, діагностикою та лікуванням зубо-щелепних патологій за допомогою різноманітних апаратів.

Ортодонт – це стоматолог, який спеціалізується на лікуванні невірно розташованих зубів і патологій прикусу , розвитку щелеп і профілю обличчя.

Чому я повинен вирівнювати свої зуби?

Криві зуби погано очищаються, з’являється карієс в зоні скупченості зубів, запалюються ясна, зуби невірно контактують між собою і це може призвести до паталогії прикусу,суглоба. Криві зуби порушують естетику Вашого обличчя і посмішки.Ваша чарівна посмішка – один з найважливіших елементів Вашого обличчя та зовнішнього вигляду. Тому вирівнювання зубів може позитивно вплинути на Ваш зовнішній вигляд.

Як я можу знати чи потребують мої діти ортодонтичного лікування?

Дуже часто це важко визначити. Для цього рекомендуємо привести своїх дітей у 5-6 років, коли молочні зуби починають випадати, на консультацію до ортодонта. Лікар дасть вам пораду чи почне лікування, якщо таке лікування потрібне Ващій дитині.

Які перші симптоми ортодонтичних проблем, на які слід звертати увагу?

Попросіть Вашу дитину відкрити рот і подивіться чи рівні в нього зуби,чи не розходяться вони в різні боки, чи контактують верхні зуби з нижніми, чи немає проміжків між зубами? Чи немає у дитини шкідливих звичок (смоктання пальців, гризіння нігтів і т.п).? Чи змикає дитина губи, коли закриває рот?Чи сильно верхня губа виступає вперед? Чи подобається вам профіль дитини? Як дихає дитина під час сну – із закритим чи відкритим ротом? Чи хропе уві сні? Якщо Ви помітили щось з вище перерахованого, зверніться до ортодонта.

З якого віку ми повинні показувати дітей ортодонту?

Згідно з міжнародними стандартами – з 6-7 річного віку.

Чи можуть зуби виправитися самі в 8-9 років?

Іноді це відбувається, коли за рахунок зростання щелеп зявляється досить місця для зубів. Але краще проконсультуватися з фахівцем і не приймати рішення самостійно.

Чи правда, що з віком відбувається саморегуляція прикусу?

Зазвичай відбувається зворотнє, тобто патологія прикусу з віком збільшується. Рекомендується лікувати патологію на ранніх стадіях і не давати патології сформуватися з віком. Своєчасне ортодонтичне лікування дає гарні результати.

Чи можна звирнутися до ортодонта дорослій людині?Можна. На сьогодняшній день 30-40% пацієнтів- це дорослі люди. І також можна успішно проводити ортодонтичне лікування у дорослих. Деякі проблеми, такі як недорозвинення щелеп або, навпаки, масивні щелепи у дорослих потребують хірургічної корекції – це визначається фахівцем.

Що може призвести до скупченості зубів?

Шкідливі звички (смоктання пальців, мови, прикупання губ і т.д.), руйнування молочних зубів або недостатній ріст щелеп, іноді дуже великий розмір зубів.

Скільки людей потребують ортодонтичне лікування?

Потреба в лікуванні висока, майже 70 % пацієнтів потребують ортодонтичне лікування, але деякі з них не звертаються з багатьох причин.

А що коли я буду зі своїми кривими зубами?

Дуже часто криві зуби можуть створювати проблеми в суглобах за рахунок неправильного контакту між зубами. Це – біль в суглобах, хрускіт при відкриванні та закриванні рота, дискомфорт в області суглоба в ранці. Друга проблема – це естетика Вашої посмішки. Якщо Ви хочете мати привабливу посмішку, то потрібно подумати про свої зуби. Це – стиль Вашого життя.

А що буде на першому прийомі?

Буде первинна косультація, будуть задаватися питання, провдуть огляд зубів . розглянуть можливі варіанти лікування, проаналізують доцільність лікування.

Чи дороге ортодонтичне лікування?

Вартість лікування залежить від патології, від апаратів, які будуть використовуватися пацієнтом під час лікування і від тривалості лікування. Це потрібно обговорити індивідуально на консультації.

Наскільки дискомфортно носити апарати?

Все що вам потрібно – це терпіння перші кілька днів, коли встановлюється апарат. Потрібно просто звикнути до апарата.

Як ці апарати виглядають?

Існують різні апарати:

 • металеві брекети золоті брекети керамічні брекети
 • лінгвальні брекети функціональний апарат лицьова дуга
 • лицьова дуга лицьова маска

Як довго потрібно носити апарати?

У середньому лыкування триває 1,5 року,але може бути потрібно менше або більше часу в залежності від патології.

Чи можна уникати розвидку ортодонтичної патології?

Іноді в раньому віці, можливо, проводити так зване профілактичне ортодонтичне лікування – невеликі апарати встановлюються дітям для того, щоб уникнути розвидку патології в більш пізні терміни.

З чого починається ортодонтичне лікування?

З Вашого прихода до ортодонта на консультацію, де проводиться огляд,знімаються відбитки для виготовлення діагностичних моделей Ваших зубів. Необхідно зробити два рентгенівських знімкив: ортопантограму і целафограму для точного діагозу і планування лікування. Потрібно сфотографувати Ващі зуби і профіль для спостереження за ходом лікування і результатами лікування.

Чому видаляються зуби?

У багатьох випадках перед ортодонтичним лікуванням видаляються деякі зуби для того, щоб інші зуби помістилися в зубній дузі. Коли є скупченість зубів і не вистачає місця для всіх зубів в щелепі, потрібно видалити зуби для досягнення хороших результатів. Коли профіль пацієнта випуклий- потрібне видалення зубів. Таким чином, можна трішки покращити профіль обличчя. У деяких випадках без видалення результати не стабільні, і зуби повертаються назад на своє місце після лікування.

А мені сказали, що зуби йдуть назад після лікування?

Зуби завжди мають тенденцію повертатися назад після лікування. Щоб уникнути цього потрібно, по перше : підібрати правельний метод лікування і, якщо потрібно, видаляти зуби в ході лікування. У цьому випадку Ви повинні погодитися з думкою ортодонта. По друге: після завершення лікування обов’язково потрібно носити ретейційні апарати або фіксувати ретейнер на зуби з внутрішньої поверхні на тривалий час (час визначить ортодонт).

Як виглядають ретенційні апарати?

Існують:

 • знімні ретейнери – їх потрібно носити вдома і на ніч
 • незнімні ретейнери – фіксуються з внутрішньої поверхні на зуби , вони не заважають, потрібно лише правильно чистити зуби.

Чи потрібно відвідувати ортодонта після зняття апаратів?

Обов’язково, один раз на 5-6 місяців для контролю над ретейнером. Якщо виникає якась проблема з ретейнером, потрібно відразу ж звернутися до ортодонта для її усунення.

Які проблеми можуть бути після фіксації брекетів?

Перщі 2-3 дні зуби болять – уе закономірна реакція зубів на силу (дію брекетів), потім біль проходить і до кінця лікування пацієнт не відчуває дискомфорту. Апарат трішки натирає слизову в перші дні, але це не привід для занепокоення. Якщо ж дугаколе або ріже , тоді необхідно прийти до лікаря.

Чи є обмежання при носінні брекетів?

Існують деякі рекомендації:

 • грубо не відкушувати трверду їжу
 • чистити зуби спеціальними засобами (Вам покажуть на консультації)
 • не відкривати пляшки зубами

Чи можна займатися спортом з брекетами?

Можна але при заняттях деякими видами спорту необхідно одягати так звані “mouth guard” – це, наприклад, така капа у боксерів для захисту від травми. А, загалом, додаткових апаратів не потрібно.

Чи можна грати на музичних інструметах?

Можна. Апарати не заважують.

Що робити якщо відклеївся брекет?

Ортодонт приклеїть його назад або замінить на інший.

Що буде, якщо дитина проковтнула брекет?

Нічого страшого не буде. Брекет зроблений з металу, не впливає на організм. Не варто через це хвилюватися.

Чи використовуються апарати повторно?

Всі апарати індивідуальні і належать тільки одному пацієнту, їх не можна використовувати двічі.

Які проблеми зустрічаються найчастіше?

 • Скупченість зубів
 • Протрузія верхніх зубів
 • глибокий прикус
 • відкритий прикус
 • прехресний прикус
 • проміжки між зубами
 • медіальний прикус

Від чого залежить успішне лікування?

Від багатьох факторів:

 • вид і ступінь патології ;
 • правельний метод лікування;
 • правельний метод лікування;
 • кваліфікований ортодонт;
 • співпраця пацієнта і йоо батьків з ортодонтом ( потрібно виконувати всі вказівки лікаря).

Чи можуть розходитися думки лікарів щодо лікування?

Іноді буває. Особливо це стосується методу лікування і вібору апаратів, але це не повинно впливати нарезультат лікування.

Чи завжди можна досягнути хороших результатів?

Якщо ми починаємо лікування в раньому віці, то результати повинні нас задовольнити. Коли патологія скелетна і пацієнт звертається після закінчення росту щелеп. то результати можуть бути не 100% – ми це називаємо ” камуфляжним лікуванням” або ” компромісним лвкуванням”.

Що таке комуфляжне або компромісне лікування?

Коли пацієнт потребує хірургічної корекції прикусу, і він відмовляється від запропонованого методу лікування. У деяких таких випадках можна виправляти зуби, досягати задовільних результатів, але скелетна форма залишається незміненою.

Чи слід починати ортодонтичне лікування?

Це за бажанням пацієнта. Залежно від того, що цікавить данного пацієнта. Кожен окремий випадок потрібно обговорювати з ортодонтом.

Ціни на ортодонтичне лікування

Консультація 150,00
Діагностична модель 300,00
Розшифрування ОПТГ і ТРГ 200,00
Корекція б/с металічні лігатури (одна щелепа 250,00
Корекція б/с еластичні лігатури(1щелепа) 200,00
Дуга без покриття (одна щелепа 300,00
Дуга з покриттям 350,00
Корекція самолигуючої б/с 400,00
Фіксація б/с металевої 5500,00
Фіксація б/с сапфірової Hubit 7500,00
Фіксація б/с сапфірової ORMCO 12000,00
Фіксація б/с метал самолиг HubitYes 9500,00
Фіксація б/с Gemeni 10500,0
Фіксація б/с естет самолиг Hubit Wow 11000,0
Фіксація б/с естет самолиг ORMCO 14000,0
Підклейка брекета (замка) 200,00
Цементування кільця 400,00
Підклейка ортодонтичної кнопки 300,00
Постановка пружини 100,00
Заміна замка 200,00
Заміна металевого брекета (втрата) 400,00
Заміна сапфірового брекета 550,00
Заміна самолигуючого метал брекета 850,00
Заміна самолиг керамічного брекета 1150,00
Знімний ретейнер  (капа) 1000.00
Незнімний ретейнер 1000,00
Підклейка ретейнера 1 зуб 350,00
Зняття б/с та гігієнічна чистка 550,00
Зняття  чужої б/с та гігієнічна чистка 800,00
Піднебінний бюгель 2500,00
Апарат для розриву піднебінного шва 3200,00
Апарат Haas 3000,00
Апарат Twin-Biock 4500,00
Апарат Quad helix/Bi helix 2800,00
Губний бампер  1800,00
Апарат Pendulum 3000,00
Space maker (для утримання місця) 1300,00
Однощелеп пластин апарат з гвинтом 2300,00
Однощел пластин апарат (2 та більше гвинтів) 2700,00
Ремонт ортодонтичного апарату 1300,00
Індивідуальна капа при бруксизмі 2500,00
Індивідуальна спортивна капа 2300,00
Огляд, корекція, активація апарпту 150,00
Дента-Д

Стоматологическая клиника Дента - Д создана для Вас, чтобы укрепить здоровье Ваших зубов и десен!

Top