Дитячий прикус

Warning: sprintf() expects at least 1 parameter, 0 given in /var/www/dentad/data/www/denta-d.com.ua/wp-content/themes/dentistry/inc/template-tags.php on line 69
Опубліковано

Подивіться, які гарні пластинки- утримувачі простору пропонують ортодонти клініки “Дента-Д” для своїх маленьких пацієнтів! Пластинки можна зробити різного кольору і навіть за бажанням – нанести на них якісь зображання. Хлопцям подобаються супер-герої, футболісти, машинки, дівчаткам-квіти, метелики, феї…

Яскрава пластинка допоможе створити дититні гарний настрій під час ортодонтичного лікування, а лікарю помітити м’який наліт на яскравому фоні і вжити заходів з підтримки гігієни пластинки.

Як працює пластинка?

Ортодонтична пластинка є індивідуальним апаратом. Пластмасова основа пластинки повторює рельєф ясен зсередини, контури зубів; металева дуга, розташована в області передніх зубів, забеспечує і фіксацію пластинки, і вплив на положення зуба. Пластинка з штучними зубами покликана забеспечити функцію (відкушування і пережовування їжі;вимова звуків) і естетику (вистота нижньої тритини обличчя, усмішка).

Штучні зуби під час кусання і пережовування їжі забеспечують легку подразнюючу дію на ясна, свого роду масаж. Це, у свою чергу, стимулює кровообіг, таким чином передається сигнал зачатку постійного зуба, який в цей час “дозріває” в кістковій тканині. Цей сигнал до своєчасного прорізування дуже важливий оскільки раннє видалення 2-х і більше тимчасових (молочних) зубів може призвести до затримки формування та прорізування постійних зубів.

Коли потрібна пластинка?

Якщо дитина у віці до 5,5 років передчасно втратила два і більше передніх зубів, частіше за все буде потрібне виготовлення пластинки зі штучними зубами. Якщо дитина до 8,5 років втратила два і більше жувальних тимчасових зубів (жувальними в дитячому прикусі є 4-ті і 5-ті зуби), то це місце також не повинно бути порожнім. Оскільки природа не терпить порожнечі, то може виникнути деформація. Наприклад, зуб, який стоїть позаду, зміщуватимеся вперед, закриваючи собою чужий простір, зуб навпроти буде висуватися назустріч, прагнучи заповнити порожнечу. Цей феномен у дітей виражений навіть сильніше, ніж у дорослих. У дитини кісточки більш слухняні і механізми компенсації працюють дуже потужно. Допустити цього не можна, оскільки зсув сусіднього зуба буде заважати постійному зубу правильно прорізатися, а висування протилежного зуба (розташованого на інщій щелепі) заблокує вільний рух нижньої щелепи під час жування. Пережовувати їжу дитині буде складно, а в результаті буде страждати вся травна система, адже перетравлювання їжі починається саме в порожнині рота, а не в шлунку.

Якщо у дитини почався період прорізування постійних зубів і в наявності нестача простору, буде потрібна допомога ортодонта і носіння пластинки дл язміни зубного ряду. Якщо виявлено утруднене носове дихання або шкідливі звички – наприклад смоктання пальця, закушування нижньої губи, смоктання щік – заміна форми зубних дуг буде неминучою, ортодонтичне лікування на пластинці чи еластичній капі необхідне.

А якщо втрачений тільки один різець?

Втрата одного переднього зуба не спричинить за собою виражених деформацій і в цьому випадку пластинка виконує швидше істетичну функцію (тобто від неї можна і відмовитися, якщо дуже не хочеться витрачати на це зусилля і грощі). Якщо загубленийодин жувальний зуб, вирішення питання про доцільність виготовлення конструкції ортодонт приймає після оцінки гармонійного розвидку прикусу в цілому.

Дента-Д

Стоматологическая клиника Дента - Д создана для Вас, чтобы укрепить здоровье Ваших зубов и десен!

Top