Ретенційний період

Після лікування за допомогою брекет системи, тобто після активного лікування, починається ретенційний (період носіння ретейнеру), при якому відбувається збереження досячгнутого результату. Ретенційний період триває, як мінімум, близько 2-х років. Але називати конкретні цифри складно. Все залежить від виду аномалії прикусу, і від віку пацієнта, від результату лікування, від наявності шкідливих звичок, чи було видалення зубів під час ліквання, чи є певна генетична схільність. Про все це ваш лікуючий лікар скаже ближче до завершення лікування, тому квапити події не варто.

Після закінчення лікування після того, як брекети зняті, для закріплення отриманого результату протягом кількох годин буде виготовлений ретейнер – фіксуючий апарат. Ретейнер повинен бути і на верхній щелепі, і на нижній. Іноді камбінкують: на одній щелепі знімний ретейнер, а на інщій – незнімний. Відсутність ретейнеру – неприпустимо! Весь результат лікування вилетить у трубу. Зуби “повернуться” в своє початкове положення.

Знімний ретейнер представляє з себе пластмасову базисну пластинку, або капу і призначений для нічного носіння.

Незнімний ретейнер фіксується на стоматологічний композиційний матеріал до внутрішньої поверхні зубів (як правило. в області від ікла до ікла, але можуть бути варіації). Лікарем-гігієністом попередньо проводиться професійна гігієна порожнини рота. Ніяк більше зуби не обробляються. Необхідно контролювати фіксацію ретейнеру і регулярно відвідувати ортодонта протягом усього ретенційного періоду. Якщо від будь-якого зуба відклеївся ретейнер. що цілком можливо, потрібно в найближчі дні під’їхати в клініку і провести корекцію.

Найважливіший елемент ефективного ортодонтичного лікування – позитивне налаштування на перемогу.

Дента-Д

Стоматологическая клиника Дента - Д создана для Вас, чтобы укрепить здоровье Ваших зубов и десен!

Top