Преортодонтичні трейнери

Виправлення прикусу у дітей 5-10 років

В даний час встановлено, що 70 % випадків порушення прикусу виникають під впливом надлишкового тиску мязів, що оточують щелепи. Положення зубів визначається тиском на них з боку губ і язика. Не завжди враховується функціональна особливість губ, які також можуть чинити тиск на зуби, порушуючи їх положення.

 • А. Всього 7г тиск з боку губ достатньо для зміщення зубів.
 • Б. Лабіальний тиск на губний бампер варіюється в межах 100-300 г.
 • В. При неправильному ковтанні на передні зуби може надаватися зусилля в 500 г.

Будь-яке подальше ортодонтичне лікування не буде успішним, якщо не усунити шкідливі звички.

Преортодонтичний трейнер виправляє шкідливі звички і допомагає правильно прорізатися постійним зубам!

Метод дозволяє почати виправлення прикусу в раньому віці, починаючи з 5 років, при чому найбільш простим і безболісним для дитини способом. З часом нормалізується функція м’язового апарату, відновляюються нормальні акти дихання, ковтання, що дозволяє в подальшому уникнути рецедивів.

Трейнер виготовляється з еластичного силікону, і дозволяє м’яко зняти надлишковий тиск м’язів щелепно-лицьової області на зубні ряди, розєднує губи і вестибулярні поверхні зубів , а також позиціонує зубні ряди один щодо одного. Носять преортодонтичні трейнери під час нічного сну і всього 1 годину в день.

У результаті лікування у дитини плавно відбувається виправлення прикусу ще в раньому віці, вирівнюються зуби і помітно поліпшуються риси обличчя. Крім того, нерідко відпадає необхідність подальшого ортодонтичного лікування.

Показання до використання преодонтичного трейнера

 • Скупченість у фронтальному відділі нижньої щелепи .
 • Відкритий прикус у фронтальному відділі.
 • Глибокий прикус
 • “Шкідливі” звички : смоктання великоо пальця, неправельне ковтання, мовні проблеми.
 • Неправильне положення нижньої щелепи.

Протипоказання до використання преортодонтичного трейнера

 • Конфлікт Діти/Батьки .
 • Перехресний прикус у бічних ділянках.
 • Значне закладення носу.

Особливості дизайну

Вирівнювання зубів.

Вирівнювання передніх зубів (подібно ортодонтичним дротяним дугам) .

1. Поглиблення для зубів.

2. Лабіальний виступ у вигляді дуги надає невеликий тиск на нерівні передні зуби в процесі прорізування.

Тренінг для язика та губ.

3. “Язичок” для язика (активно тренує положення кінчика язика).

4. Обмежувач мови (Обмежує рух мови, змушує дитину дихати через ніс).

5. Губні бампери (знімають зайвий м’язовий тиск).

Взаєморозтушування щелеп.

6. Крайове змикання в поєднанні з обмеженням руху язика та стимулюванням ротового дихання корегує аномалії прикусу.

Навіщо чекати, Ви можете почати лікування вже зараз!

Преортодонтичний трейнер – це готовий до застосування позиціонер, що має один універсальний розмір розроблений за допомогою комп’ютерних технологій. Зняття зліпків і підгонка займає мінімальний час. Двофазна програма лікування за допомогою трейнер розрахована на дітей із змінним прикусом, коли прорізуються постійні зуби. Мякий і гнучкий “початковий” трейнер застосовується майже при будь-яких видах аномалій положення зубів і починає усунення шкідливих звичок (використовується 6-8 місців).

Більш жорсткий “завершальний” трейнер більш інтенсивно вирівнює зуби, також усуваючи шкідливі звички.

Усунення проблем

Початковий трейнер (блакитний) – мякий, що забеспечує його гнучкість і швидку адаптованість в більшості випадків. Дитині показується “язичок”, саме в цьому місці повинен знаходитися його язик.Дитина повинна самостійно встановлювати трейнер в роті, не намагайтеся робити це самі. Його слід носити щодня мінімум 1 годину і всю ніч. Початковий трейнер використовується 6-8 місяців.

Остоточне вирівнювання зубів

Подальше вирівнювання зубів здійснюється за допомогою жорсткого (рожевого) трейнера. Він достатньо тугий. Такий же принцип дії, як при використанні ортодонтичної дротяної дуги. Коли зуби стають на місце, потрібні великі зусилля для їх остоточного вирівнювання. Характеристики (дизайн) такі ж, як у початкового трейнера. Завершальний трейнер використовується у наступних 6-12 місяців. Більш тривале носіння може бути рекомендовано в залежності від результатів на наступної фази ортодонтичного лікування.

Догляд за тейнером:

Після кожного використання промивайте трейнер під струменем прохолодної проточної води. Можна періодично очищати трейнер зубною щіткою і пастою. НЕ КИП’ЯТИТИ !Зберігайте трейнер в пластиковому контейнері, в недоступному для домашніх тварин місці. Слідкуйте, щоб губи дитини були замкнуті, щоб вона дихала через ніс,щоб дитина не розмовляла з тейнером в роті і не жувала тейнер. В конструкції тейнера передбачиний спеціальний язичок для корекції положення язика в порожнині рота, який “нагадує” дитині про правильну його позицію – торкаючись його, язик займає в порожнині рота фізіологічне правильне піднебінне положеня. Обмежувач положеня язика допомогає дитині позбутися шкідливої звички прокладати його між зубними рядами при ковтанні. Трейнери допомагають перебудувати тип дихання і ковтання, знизити надмірний тиск м’язів і нормалізувати зростання зубощелепної системи.

Завдяки ефекту м’язової “памяті”, результати активної денної міофункціональної корекції закриплюються під час нічного носіння апарата.

Дента-Д

Стоматологическая клиника Дента - Д создана для Вас, чтобы укрепить здоровье Ваших зубов и десен!

Top