Пластика вуздечки верхньої губи

Коротка вуздечка губи впливає на прикус дитини, позбавлюючи її чарівної дитячої посмішки.

Показання для пластики вуздечки верхньої губи наступні:

1. Наявність щілини (діастеми) між центральнимирізницями. Вуздечка верхньої губи, що вплітається в міжзубний сосочек і утворює товстий тяж, не дозволяє різцям зійтися до центру. Більш того, за рахунок постійного малого навантаження, діастема буде збільшуватися, а самі зуби, змішатися вперед і від центру.

У подібній ситуації постійно піддається травмі міжзубний сосочок – це може призвести до пародонтиту і, як наслідок, до втрати зубів.

2. При підготовці до ортодонтичного лікування.

Всілякі м’якотканні тяжі в порожнині рота, в тому числі і вуздечка верхньої губи та язика, створюють малі навантаження на зубний ряд і суттєво впливають на прикус. Тому, ящо вашій дитині необхідне виправлення прикусу, необхідно звернути увагу і на вуздечку верхньої губи.

3. При захворюваннях пародонту і загрозі їх винекнення. У цьому випадку вуздечка верхньої губи немов “стягує” слизову оболонку із зубів. Виникає рецесія ясен, яка потребує тривалого та коштовного лікування.

4. Іноді дуже вкорочена вуздечка верхньої губи може бути причиною порушення звукоутворення і логопедичних проблем. Це також є показанням до пластики вуздечки верхньої губи.

Коли потрібно проводити пластику вуздечку верхньої губи?

Тут виникає одна з головних розбіжностей . Іноді педіатри рекомендують робити пластику вуздечки верхньої губи дітям у віці від 0 до 2 років, але ПЛАСТИКА ВУЗДЕЧКИ ВЕРХНЬОЇ ГУБИ ДІТЯМ ГРУБНОГО ВІКУ НЕ ПРОВОДИТЬСЯ!

Немає показань, а небеспек досить багато.

Оптимальний вік для пластики вуздечки верхньої губи – від 5 -6 років. Уцей час відбувається актвна зміна прикусу- молочні зуби випадають, прорізаються постійні. Ідеальний варіант – час, коли прорізалися центральні різці (хочаб на третину), а бічних ще немає. У цьому віпадку бічні різці, що прорізуються, немов би “підштовхнуть” різці центральні до центру (їх руху вже ніщо не буде заважати) – і все стане на свої місця. Іноді самостійно, а іноді – з невеликою ортодонтичною допомогою.

Як проходить операція?

Ніякої спеціальної підготовки для пластики вуздечки верхньої губи не потрібно. Ця операція дуже малотравматична , видаляти молочні зуби енабагато неприємніше. Єдине побажання дитина повинна бути ситою. Голодна людина гірше усе терпить, голод-це додатковий стрес, у голодної людини кров гірше згортається. Так що нагодуйте свого малюка, перш ніж іди до стоматолога. Одна з основних умов для проведення операції – дитина повинна спокійно сидіти в кріслі хочаб 10-15 хвилин.

Операція проводиться під місцевим знеболенням і займає близько четверті години. Вона абсолютно безболісна і не чинить ніякого дискомфорту (дитина сидить з відкритом ротом і навіть може розмовляти). На операційну рану накладаються шви, які розсмоктуються.

Післяопераційний період також проходить дуже спокійно. Звичайно, коли закінчиться дія анестетика, місце операції може трохи боліти, але це – самий максимум.

Весь режим в цей час зводиться до трьох простих правил:

  • 1. Ретельна гігієна порожнини рота.
  • 2. На 1-2 дні відмова від грубої та горячої їжі ( без чіпсів, горіхів, яблук і моркви)
  • 3. Післяопераціонний огляд . Звичайно проводиться на наступний день або через день.

Якщо всі ці умови дотримуються, то ніяких проблем у дитини не виникає. Операція проходить практично непомітно як для нього самого. так і дляйого батьків, а отриманний результат дозволяє запобігти безлічі стомаьтологічних проблем в майбутньому.

Дента-Д

Стоматологическая клиника Дента - Д создана для Вас, чтобы укрепить здоровье Ваших зубов и десен!

Top