Лікування пародонтозу

Пародонтоз і пародонтит – це принципово різні терміни та стадії захворювання пародонту. Часто пишуть, що це одне й те саме, але насправді ці два захворювання мають різні причини виникнення, симптоми і лікування, і плутати їх не варто.

Пародонтоз діагностується рідко – в 3-10% випадків.

Пародонтоз – дистрофічне захворювання тканин навколо зуба – кістки, цементу кореня зуба, ясен, слизової оболонки і зв’язок. Цей процес ніколи не протікає в гострій формі і не пов’язаний з впливом бактерій. При пародонтозі відбувається повільне, рівномірне розсмоктування кісткової тканини, осідання ясен з оголенням коренів зубів.

Для пародонтоза характерно відсутність пародонтальних кишень, запалення тканин, кровоточивості і гноєтечі ясен. Ясна трофічно бліді і щільно прилягають до поверхні зубів. Спостерігається генералізоване зниження висоти альвеолярної кістки та зниження рівня ясен. Зуби зберігають стійкість навіть при значній атрофії альвеолярного гребеня. Пацієнта турбує підвищена чутливість шийок зубів, відчуття свербежу в яснах.

Причини пародонтоза

Певну роль відіграє спадкова схильність, нерідко пародонтоз розвивається на тлі іншої патології, наприклад, атеросклерозу, цукрового діабету, порушення функції шлунково-кишкового тракту, гіповітамінозу, змін реактивності організму та ін.

При легкому ступені пародонтоза хворі скаржаться на періодичний свербіж, печіння, “ломоту” в різних ділянках щелепи (частіше в області нижніх центральних зубів).

Парадонтоз середнього ступеню характеризується скаргами естетичного характеру: збільшення клінічної коронки зубів і міжзубних проміжків, поява чутливості зубів від температурних, хімічних та інших подразників. Ясна блідо-рожеві або анемічні, ущільнені. Відзначаються генералізована рецесія ясна від 3 до 5 мм; віялоподібне розходженя верхніх та нижніх центральних при відсутності рухливості, визначається травматична оклюзія. При цьому з’являються не каріозні ураження зубів – клиноподібні дефекти.

При важкому ступені пародонтозу з’являються скарги на рухливість і розходження зубів. Ясна анемічні щільні з рецесією більше 5 мм. Зуби випадають.

Місцеве лікування пародонтоза починають з проведення професійної гігієни, яка включає видалення зубних відкладень вручну, з використанням скейлерів, полірування й покриття зубів второвмісними препаратами, навчання особистої гігієни порожнини рота. Також лікар усуває нависаючі краї пломб, коронок,пришліфовує суперконтакти. Часто необхідним є ортодонтичне лікування за допомогою брекет системи.

Лікування пародонтоза

Важлива роль у лікуванні пародонтоза відводиться шинуванню зубів. Лікування пародонтоза комплексне, спрямоване на стабілізацію патологічного процесу. Призначають засоби, що поліпшують кровообіг та регенераційні процеси в пародонті.

Для лікування чутливості твердих тканин зубів проводять ремінералізуючу терапію за допомогою електро-фонофорезу з препаратами кальцію та фтору або вітаміну В (курс 10-15 процедур).

Для поліпшення мікроциркуляції рекомендуються різні види масажу: пальцьовий (викується пацієнтом вдома, постійно після чищення зубів), вакууммасаж (на курс 15-20 процедур), вібромасаж. Місцево впливають струмами Д’Арсонваля або проводять ультратонтерапію, курс 10-15 процедур.

Лікувальний ефект на мікроциркуляцію тканин пародонта надає опромінення червоним світлом і низькоінтенсивним лазерним випромінюванням (курс до 10 процедур).

Одночасно з місцевим лікуванням слід призначити загальну терапію засобами,що нормалізують метаболізм і поліпшують кровопостачання тканин пародонту.

З препаратів, що впливають на мікроцеркуляцію слід призначати трентал, який покращує мікроцеркуляцію, має судинорозширювальну дію і покращує постачання тканин киснем, підвищує еластичність еритроцитів, знижує в’язкість крові. Застосовують при порушеннях периферичного кровообігу, атеросклерозі.

Деякі препарати рослинного походження впливають на мікроцеркуляцію. До них відносяться, корінь женьшеню, екстракт елеутерококу, плід лимонника, екстракт радіоли рідкий. Призначають курсами по 30-40 крапель вранці, перед їжею, протягом місяця.

До препаратів, що впливає на проникність судинної стінки і поліпшує обмінні процеси, відносяться вітаміни C і Е. До засобів, що впливає на нормалізацію метаболізму, належать вітаміни групи В. Треба пам’ятати про сприятливий вплив прогулянок на свіжому повітрі і заняття фізичною культурою відповідно до віку та стану здоров’я.

При грамотному та своєчасному лікуванні пародонтоза, можливо зберегти зуби і нормалізуавати якість життя. Якщо ж не займатися проблемою, є ризик втратити зуби вже в молодому віці.

Пародонтит – це запальний процес в тканинах навколо зуба. Захворювання пародонту є на другому за поширеністю місці після карієсу.

При пародонтиті є пародонтальні кишені, ясна кровоточать, може виділятися гній.

Головною причиною пародонтиту є бактеріальний наліт, який являє собою липку, безбарвну плівку, яка постійно утворюється на зубах. Якщо наліт не видаляти, він твердне і утворює грубий пористий наріст, який називається зубним каменем.

Інфекція потрапляє в простір між зубом і яснами починає руйнувати зв’язку зуба з кісткою. Істотно підвищують вірогідність розвитку пародонтиту недостатня гігієна порожнини рота, неправильний прикус, скупченість зубів.

В стоматологічній клініці “Дента-Д” працює досвідчений лікар пародонтолог.

Дента-Д

Стоматологическая клиника Дента - Д создана для Вас, чтобы укрепить здоровье Ваших зубов и десен!

Top