Методика лікаря Мью

Професор Джон Мью, британський лікар-ортодонт, розробив методику лицьової ортопедії, яка дозволяє не тільки вирівняти зубний ряд, а й виправити профіль обличчя. У перекладі з грецької, “orthotropics” означає “правильний поворот, правильна зміна”. Методика лицьової ортопедії не передбачає видалення зубів, як це буває при установці брекет-систем.

У процесі росту нижня щелепа дитини може збільшуватися по горизонталі або по вертикалі. Горизонтальне зростання обумовлює гарний профіль і рівний зубний ряд.

А наслідком вертикального зростання стає “витягнуте” обличчя зі скошеним підборіддям і нерівними зубами. Лікар – ортодонт, що використовує методику лицьової ортотропії, не тільки коригує зубний ряд пацієнта, а й стимулює розвиток щелепив правильному- горизонтальному -напрямі.

Визначати, який напрям зростання “обрало” обличчя дитини, можна за кількома ознаками:

  • неправильна постава (шийнохрибетний прогин);
  • дихання через рот (порушення носового дихання супроводжується частими застудами, хропінням);
  • розімкнуті сухі губи, відбитки зубів на губах, положення язика між зубами, напруга м’язів в області губ і підборіддя при ковтанні ( інфантильний тпи кофтання). Це – основні симптоми, які свідчать про можливий розвиток вертикального типу росту щелеп.

Корекцію напрямку зростання обличчя проводять під час формування щелепно-лицьової області. Оптимальний вік для початку лікування – 7-8 років. Якщо у дитини з ранього віку є дефекти зубного ряду, виправлення можна починати і раніше з раннього змінного прикусу (6 років) або навіть з молочного (5 років). А от у 10-12 років починається лікування брекетами. Але за показами, можливе використання апаратів і принципів ортотропії у підлітків, які переросли період актуальносьті використання даної системи.

Для корекції прикусу за методом лицьової ортотропії використовується система апаратів Bioblok (біологічні апарати- блоки, вигляду нагадують звичайні пластинки для виправлення прикусу). Ці знімні апарати не доставляють маленькому пацієнтові значного дискомфорту – вони чинять слабку, але постійну (23-24 години на добу) дію. Дитина звикає до апарату, як до звичайної речі, яку треба надягати кожен день і носити кілька років поспіль. У результаті лікування забеспечує стабільність прикусу на тривалий час.

Дента-Д

Стоматологическая клиника Дента - Д создана для Вас, чтобы укрепить здоровье Ваших зубов и десен!

Top