Металокерамічні коронки

Металокерамічна коронка своєю появою здійснила естетичний прорив в протезуванні, подарувавши мільйонам людей можливість мати гарні зуби. Металокерамічні коронки користуються попитом і великою популярністю.

Якщо зуби вже майже переможені карієсом, якщо є флюороз, вроджений недорозвиток емалі, стертість емалі, аномалії форми, величини зуба, травматичне ушкодження зуба, Вам порекомендують протезування. Металокерамічна коронка надійна, довговічна і, головне доступна. Завдяки сучасним технологіям металокерамічні коронки витримують значне жувальне навантаження і функціонують довгі роки.

В основі коронки – металевий каркас, який зверху покритий керамічною масою, яка імітує колір зуба. Кращими матеріалами для металевої основи коронки є сплави благородних металів (золота і платини, золота і паладію). Металокераміка на золотоплативоному сплаві є більш естетичною, має натуральніший вигляд, тепліший колір і не серіє за рахунок золотого ковпачка. Така коронка точніше прилягає до зуба, це забеспечує легкоплавкість сплаву.

Золотовмісний ковпачок на 40% знижує ризик утворення карієсу під коронкою.

op15Коронки на золотоплатиновому сплаві можна ставити на “живі зуби”, тобто не видаляти нерви перед протезуванням. Золотовмісний сплав є біологічно сумісний з організмом людини.

Навіть, якщо у Вас повністю зруйнована частина зуба над яснами, то металокерамічну коронку можна поставити на культьову вкладку.

Переваги металокераміки:

  • Відміна естетика. Використовуючи металокераміку можна досягнути повної відповідності штучних зубів натуральним.
  • Функціональність. Металокерамічними коронками так само зручно пережовувати їжу, як своїми зубами, а в деяких випадках навіть краще .
  • Хороша гігієна. На металокераміці в кілька разів меньше осідає мікробний наліт, ніж на своїх зубах, або на металі. Отже, металокерамічні зуби більш “гігієнічні”. Це особливо важливо пацієнтам з парадонтитом.
  • Довговічність. Металокераміка дуже точно одягається на зуб. Між коронкою і зубом не потрапляють їжа і слина, тому карієс під коронкою не розвивається. Середній термін служби металокераміки на неблагородному сплаві 10-12 років, на золотолатиновому сплаві 15 років і більше.
  • Універсальність. Металокерамічні конструкції дозволяють протезування прости і складних клінічних випадківз довгостроковим сприятливим прогнозом.

Недоліки металокераміки

Металокерамічні коронки не рекомендується до 16 років. ричина проста- зуби у підлітків мають недостатньо товсті стінки і можуть не витримати навантаження.Також металокераміку небажано ставити на найбільш нестійкі зуби дорослих – нижні різці.

Протипоказанням до такого виду протезування є паталогії прикусу і патологічна смерть зубів.Оскільки кераміка значно твердіша від природної емалі, то при значих навантаженнях емаль власного зуба тане на очах.

Слабою ланкою є захворювання м’яких тканин навколо зуба, які також не витримують навантаження металокерамічною коронкою. Іноді можна зустріти людей , в яких біля металокерамічної коронки синіють ясна. Це виглядає жахливо і дуже не естетично. Ми не допускаємо таких помилок, препаруючи зуб зі сходинкою, на яку чітко опирається коронка, тому такі ускладнення не виникають в наших пацієнтів.

Найпоширініше ускладнення коронок – поступове зменшення рівня ясен і виявлення лінії металу біля основи коронки. Ця проблема успішно вирішена в “Дента-Д” завдяки затосуванню металокерамічних коронок з суцільним фарфоровим краєм, коли ясна зовсім не контактують з металевою основою.

op20І ще в “Дента-Д” не роблять надто великих зубів:

Працюючи з професійними техніками, в нас є можливість не порушувати пропорції обличчя та гармонії усмішки. При значній рецесії власних ясен, ми робимо металокерамічні роботи зі штучними яснами. Це виглядає значно природніше і ніхто не запитає ” А чому у Вас такі великі зуби?”

Дента-Д

Стоматологическая клиника Дента - Д создана для Вас, чтобы укрепить здоровье Ваших зубов и десен!

Top