Лікування карієсу у дітей

Дуже часто батьки ставлять питання лікарям дитячої стоматології:” Чи необхідно лікувати молочні зуби, адже вони все одно випадуть”? Відповідь однозначна: “Так”. Крім того, що уражений молочний зуб достовляє малятку біль і дискомфорт при жуванні, він ще й є осередком інфекції – бактерії в роті дитини знижують імунітет, підвищують ризик виникнення ГРЗ , фарингітів, ларигітів і навіть викликають захворювання шлунково-кишкового тракту. Хоч це і молочний карієс, він не менш неприємний, ніж захворювання постійного зуба і відбивається на здоров’ї дитини, і на його соціальному статусі, адже неприємний запах з рота, яким практично завжди супроводжується карієс молочних зубів, може відштовхнути нього друзів і знайомих.

Карієс зубів у дітей протикає дещо по-іншому, ніж у дорослих. На молочних зубах емаль дуже тонка, особливо в областях між зубами і біля краю ясен, бактерії з нальоту легко добираються до дентину. Дентин – це основна тканина зуба. Вона набагато м’якша емалі і руйнується ще швидше, тому каріозні молочні зуби до пори до часу виглядають не так і погано. У емалі каріозного молочного зуба видно лише маленький отвір, однак всередені руйнування можуть бути набагато ширшими.

Тому так важливо регулярно відвідувати кабінет дитячого стоматолога – досвідчений лікар може помітити перші ознаки карієсу і запобігти його подальшому розвидку.

Карієс молочних зубів можна вилікувати швидко і ефективно. При лікуванні ураженого молочного зуба видаляються всі хворі, розм’якшені тканини, інфіковані бактеріями. Каріозний зуб стерелізується, а дефект герметично закривається спеціальними реставраційними матеріалами. Хід в молочний зуб бакитеріям закритий. Тепер він зможе дожити до зміни молочних зубів на постійні.

Каріозні зуби у дітей потрібно лікувати. а не видаляти. Раннє видалення молочних зубів веде до ряду серйозних порушень. У першу чергу – до утруднення прорізування постійного зуба. При видаленні молочного зуба сусідні зуби починають зміщуватися зі своїх місць, заповнюючи порожній простір, і постіний зуб може прорізатися не на своєму місці. Тоді в підлітковому віці перед дитиною та її батьками постане проблема вирівнювання зубів і виправлення неправельного прикусу – дороге і тривале лікування. Відсутність молочних зубів негативно впливає на нормальне пережовування їжі, адже перетравлювання їжі починається в роті. Відбувається порушення розвитку прикусу, дикції, лицьового скелета, формуються косметичні недоліки.

Тому, шановні батьки, бережіть здоровяваших улюблених дітей, і займайтеся лікуванням карієсу своєчасно, і в майбутньому ваші дітки скажуть вам велечезне спасибі за красиву білозубу посмішку.

Дента-Д

Стоматологическая клиника Дента - Д создана для Вас, чтобы укрепить здоровье Ваших зубов и десен!

Top