Лікування каналів

Ендодотичне лікування Якщо ви читаєте цю інформацію так, то Ваш стоматолог, напено, сказав, що Ви маєте потребу в ендодонтичному лікуванні. У такому випадку, Вам слід знати, що обираючи ендодотичне лікування, ви робите вибір на користь збереження Ваших природних зубів як основи Вашего здоров’я на майбутні роки життя.

Якщо вам ніколи не лікували кореневих каналів або таке лікування відбувалось багато років тому, то, напевно, у Вас є питання або якість застарілі побоювання. За пропонована Вам інформація вам пояснить, як завдяки ендодотичному лікуванні можна врятувати зуби. Якщо Ви хочете знати більше, неодмінно поговоріть зі своїм стоматологом.

Що таке ендодонтичне лікування?

“Ендо” є грецьким словом, яке означає “всередені”, а “ондонтос”-“зуб”. Таким чином, чином під час ендодонтичного лікування, лікарське втручання відбувається в середині зуба.

Щоб зрозуміти, що таке ендодонтичне лікування, слід звернутися до анатомії зуба. У середені зуба,під білою емалю і твердим шаром тканини, яка називається дентином, знаходиться м’яка тканина яку називають пульпою зуба. Пульпа містить кровоносні судини і нервові волокна. Саме пульпа виробляє тверду основу зуба під час розвидку. Пульпа простягається від коронки зуба до кінчиків коренів. де вона з’єднується з навколишніми тканинами. Пульпа особливо важлива під час росту і розвитку зуба. Однак після остоточного дозрівання зуб може існувати без пульпи,оскільки він продовжує отримувати постачання з навколишніх тканин.

Чому мені потрібне ендодонтичне лікування?

Ендодонтичне лікування необхідне тоді, коли пульпа зуба інфікується або в пульпі виникає запалення. Запалення чи інфікування можуть виникати з багатьох причин: глибокий карієс, повторні стоматологічні втручання на одному зубі, тріщини та травми зуба. Якщо запаленння пульпи не було своєчасно вилікувано, то це може привести до виникнення болю в майбутньомую. Ознаки ушкодження пульпи включають: біль, тривалу чутливість до горячего і холодного, зміну кольору зуба, набряк ясен. Хоча іноді може і не бути ніяких симптомів.

Яким чином ендодонтичне лікування допоможе зберегти зуб?

Сматолог запалену або інфіковану пульпу, ретельно вичищає і формує внутрішні простори зуба, потім пломбує і герметизує їх. Після цього зуб реставрують або покривають коронкою і він продовжує функціонувати як будь який інший здоровий зуб.

Чи буде боляче під час або після лікування?

Багато ендодотичних маніпуляцій проводяться саме для того, щоб послабити зубний біль, викликаний запаленням пульпи. Із застосуванням сучасних методів і анестетиків (препаратів для місцевого знеболення) більщість пацієнтів відзначають,що почували себе комфортно під час лікування. Наступні кілька днів зуб може бути чутливим, особливо, якщо Ви відчували біль до початку лікування. Цей дискомфорт можна зменшити при дотриманні всіх рекоміндацій лікаря і прийомі призначенних медикаментів. Якщо Ви будете відчувати сильний біль, або біль, який буде тривати довше ніж кілька днів, зателефонуйте своєму лікарю.

Послідовність ендодонтичного лікування

Ендодонтичне лікування, як правило, проводиться в один або два відвідування і включає наступне:

1. Стоматолог обстежує стан зубів, аналізує рентгенограму, після чого знеболює хворий зуб. На нечутливий зуб накладається спеціальна накладна серветка , яку називають “кофердам”, для того, щою ізолювати зуб від попадання слини під час лікування.

2. В коронці зуба створюється отвір, який відкриває доступ до кореневих каналів. Дуже маленькими інструментами лікар вичещає камеру зуба і кореневі канали і формує простір для кореневої пломби.

3. Після того як кореневі канали оброблені і свормовані, лікар заповнює їх біосумісним матеріалом, як правило, пластичним матеріалом, який називається “гутаперча”. Гутаперча вводиться разом з клейким матеріалом для отримання повного герметизму (запечатування) кореневих каналів. У більшості випадків, для закриття отвору в коронці зуба, накладається тимчасова пломба, знімається перед постійним відновленням зуба.

4. Після лікування кореневих каналів Ви будете займатися постійним відновленням зуба-коронкою або реставрацією, щоб захистити зуб від перелому і відновити його функцію.

5. Якщо збережених стінок зуба буде не достатньо для витримання реставрації, всереденні в зубі буде поміщений штифт.

Неодмінно запитате у лікаря про деталі планової реставрації Вашого зуба.

Скільки буде коштувати лікування?

Вартість лікування залежить від складності проблеми та типу лікуючого зуба. Моляри (багатокореневі зуби) лікувати складніше і вартість їх лікування, відповідно більше. Загалом, ендодонтичне лікування та реставрація природного зуба менш витратні, ніж альтернатива видалення зуба. Видаленний зуб повинен бути замінений імплантом або мостоподібним протезом, щоб відновити функцію жування і запобігти зсуву сусідніх зубів. Тим не менш, Вас, напевно цікавить скількт коштуватиме саме Ваше лікування? Відповідь на це питання Ви мжете отримати від свого лікаря.

Чи буде зуб вимагати особливого догляду або додаткового лікування?

Вам не слід жувати або кусати на зуб, поки він не буде відновленний на постіно. Зуб з тимчасовою пломбою схильний до ламкості і сколів, тому Вам необхідно зробити призначення на постійну реставрацію як можна швидше.

Крім того, Вам необхідно дотримуватися гігієни порожнини рота (чищення зубів щіткою, міжзубними нитками) і у встановлений час відвідувати стоматолога для профілактичних оглядів.

Більшість якісно пролікованих ендодонтично зубів існують так само довго, як і інщі природні зуби. У випадках, після проведенного лікування не вдається досягти загоєння кісткової тканини. Іноді, ознаки хвороби можутьпроявлятися через місяці аба навіть роки після успішного лікування. Коли так трапляється, часто можна зберігти зуб завдяки вторинному ендодонтичному лікуванню.

Які причини повторного або додаткового лікування зуба після проведеного ендодонтичного лікування?

Травма, глибокий карієс, тріщина, скол або втрата пломби можуть викликати інфікування зуба. У деяких випадках стоматолог може проявити тоненькі або вигнуті кореневі канали. які не були запломбовані під час попереднього лікування.

Чи всі зуби можна полікувати ендодонтично?

Більщість зубів можна полікувати. Зуб не вдається зберегти лише тих випадках, коли неможливо створити доступ до кореневих каналів, недостатня кількість кісткової тканини, яка утримує зуб, після лікування. Тим не менш, завдяки технічному прогресу в ендодонтії, на сьогодні вдається зберігти ті зуби, які ще навіть кілька років тому довелося б видаляти.

Дента-Д

Стоматологическая клиника Дента - Д создана для Вас, чтобы укрепить здоровье Ваших зубов и десен!

Top