Кюретаж зуба

Кюретаж пародонтальних кишень – це процедура видалення під’ясеневих відкладень, грануляційної тканини, пророслого епітелію, розм’якшеного цементу, продуктів життєдіяльності міккроорганізмів з пародонтальної кишені. Завдяки цьому на місці вилучених грануляцій формується щільна рубцева тканина, яка надійно захищає пародонтальну кишеню від зовнішніх подразників. Крім того, лікар створює такі умови, щоб першою до кореня зубів приєдналася звичайна мікрофлора порожнини рота, а не агресивна пародонтопогенна. Закритий кюретаж проводиться тільки після ретельної діагностики, професійної гігієни, усунення запалення, гноєтечі з пародонтальних кишень. Під місцевою анастезією та антисептичним зрошенням лікар вискоблює вміст кишень і полірує корені зубів.

Пародонтит – захворювання, при якому інфекція вражає ясна і кістку, що призводить до втрати зуба. У нормі глибина зубоясневої борозни становить близько 2-3 мм. але при пародонтиті відбувається руйнування зубо-ясеневого прикріплення в результаті чого утворюються пародонталіні кишені, які стають резервуаром для бактерій. Метою лікування пародонтиту є ретельне очишення патологічних пародонтальних кишень від бактерій (кюретаж) і попередження подальшого руйнування зубо- ясеневого прикріплення.

Закритий кюретаж

Закритий кюретаж застосовується при патологічних кишенях приблизно до 5 мм. Процедура проводиться з використанням спеціальних інструментів – зоноспецефічних кюрет Грейсі.

За допомогою легендарних кюрет Грейсі і техніки закритого кюретажу в більшості випадків вдається досягти зменшення глибоких пародонтальних кишень і повного закриття малих кишень.

Видалення зубного нальоту, очищення кореня і ясен сприяють зменшенню кількості мікроорганізмів. Після кюретажу зникають кровоточивість і свербіж ясен. Ясна починають швидко відновлюватися і через 2-3 тижні набувають блідо-рожевого кольору. Поверхня зубів стає гладкою, а рухливі зуби зміцнюються в кістці.

 

      До кюретажу       Після кюретажу

Легка і середня форми пародонтиту добре піддаються лікуванню і, як правило, не потребують хірургічних втручань.

Дента-Д

Стоматологическая клиника Дента - Д создана для Вас, чтобы укрепить здоровье Ваших зубов и десен!

Top