Правила догляду за зубами

При ортодонтичному лікуванні необхідний більш ретельний догляд за порожниною рота. Після встановлення брекет-системи виникають додаткові зони,де накопичується зубний наліт. Для гігієни можуть бути використанні наступні засоби:

  • зубна нитки;
  • ополіскувач;
  • іригатор порожнини рота.

Зубні щітки

Всі щітки поділяються за ступенем жорсткості щетини на жорсткі, дуже жорсткі, середньої жорсткості, м’які, дуже м’які. Дитячі щітки виготовляються з м’якої і дуже м’якої щетини, тому купуйте дітям дитячі щітки. Також м’які і дуже м’які щітки рекомендуються при підвищеній стертості емалі зубів і запальних процесах в пародонті-гінгівітах, пародонтитах.

Жорсткі та дуже жорсткі щітки рекомендуються людям, схильним до утворення зубного каменю або людям, які давно не стежили за зубами, але різко вирішили виправити становище в ротовій порожниніна свою користь, а також завзятим курцям, бажаючим згадати первісний колір своїх зубів. Вони мають максимальну чистячу здатність. Щітки середньої жорсткості бажано застосовувати при нормальному стані пародонту і зубів, тобто більшості читачів.

  • термін використання щітки 2-3 місяці; після закінчення цього терміну мікробна забрудненість щітки досягає такого рівня, коли сама щітка стає розповсюджувачем інфекції;
  • футляри використовувати тільки для транспортування щіток, а не для їх зберігання;
  • щетина повинна бути синтетичною;
  • щетина обьеднується в пучки. Оптимально, якщо пучки мають різну довжину, різне спрямування, кінчики щітини повинні бути закругленні для запобігання кровоточивості ясен.

NB! Якість чищення зубів ви можете перевірити теж в домашніх умовах. Почистить зуби. Візміть Plague Agent (Плак Еджент), який випускає фірма “Miradent”. “Плак” з англійської означає “наліт”. Прополощіть рот розчином протягом 30 секунд , сплюнте його. Місця де залишився м’який наліт забарвиться в світло-синій колір, зубний камінь забарвиться в інтенсивний синій колір. Надалі постарайтеся приділяти цим місцям більше уваги.

Щіткою і пастою ви легко знімете блідо-синє забарвлення, а щоб зняти інтенсивний синій колір доведеться звернутися до стоматолога. Така процедура мотуває дітей чистити зуби належним чином і удосконалює техніку чищення зубів.

Іригатор Oral-b professional care 8500 oxyjet centr

Іригатор видаляє наліт і залишки їжі із проміжків між зубами. Він змішує повітряі воду, потім формує мільйони мікростійких бульбашок, що атакують бактеріальний наліт. Очищення порожнини рота постійним або пульсуючим струменем рідини під тиском значно підвищує підвищує якість гігієни порожнини рота. а також покращує кровообіг в тканинах парадонту за рахунок масажу ясен. Іригатори мають форму насадок, прицільно подають під тиском струмень рідини, що називається резервуар. Струмінь може бути центрований, розпорошений, пульсуючий. Під тиском струменя вимиваються залишки їжі, м’який наліт. Ефективне використання під час носіння брекет- системи.

Щітки для чистки міжзубних проміжків (індердентальні зубні щітки) за формою нагадують йоржики.

Зубні йоржики необхідні для того, щоб якісно вичищати харчові залишки навколо брекетів і в міжзубних проміжках. Довга щетина йоржиків видаляє зубний наліт з глубини міжзубних борозенок, контактних пунктів, навколо брекетів. Очищення за допомогою йоржика проводиться зворотно-поступальними і обертальними за годинниковою стрілкою рухами.

Монопучкова щітка

Переваги:

  • маленький розмір;
  • легко очищає важкодоступні поверхні і лінію ясен;
  • дозволяє якісно очищати емаль навколо брекетів як вестибулярних, так і лінгвальних.

Флоси (зубні нитки)

Зубна нитка використовується для чишення міжзубних проміжків. Флоси бувають вощені і не вощені. Флоси, як правило, ароматизовані і просочені спеціальним воском, який допомагає ковзанню і ефективно видаляє міжзубний наліт. Застосування зубної нитки передбачає використання відрізку 30 см. За однією з найбільш поширених технік застосування на середній палець правої руки накручувається відрізок нитки і на середній палець лівої руки. Відстаь між руками повинна складати 10 см. Зубна нитка вводиться в зубний проміжок . Нитка притискається до поверхнені зуба і 4-5 рухами вгору-вниз очищає його від нальоту.

Суперфлоси

Суперфлоси- це спеціальні нитки, один кінець яких вузький і тонкий, а інший – широкий і волокнистий. Вузький кінець легко проходить між зубами, а широка частина, простягаючись між ними, чудово почистить контактні поверхні.

Зубні пасти

Зубних паст на ринку стоматологічної продукції безліч. Для запобігання проблем і побічних ефектів для чишення зубів рекомендовано використовувати продукцію відомих фірм. Основні властивості зубної пасти – очищаючі, антимікробні, протикаріозні, органолептичні.

Очищаючі властивості забезпечують усунення харчових залишків. Вони визначаються вмістом в зубній пасті метафосфату натрію, гідроокисом алюмінію, двоокисом кремію.

Антимікробні властивості забеспечують речовини, що впливають на мікрофлору. В даний час з’явилися пасти, до складу яких входять ферменти, які впливають на обмін речовин в порожнині рота. Ферменти розчиняють м’який зубний наліт і харчові залишки. Протикаріозний ефект пов’язаний з вмістом фтору в зубних пастах. Для дітей випускають пасти з більш низьким вмістом фтору, ніж у дорослих (з амінофторидом). Ці пасти перешкоджають виникненню карієсу, уповільнюють утворення каменю. Особливо рекомендується носіям ортодонтичних апаратів. Дозволені для використання дітям старше 6 років.

Ополіскувачі порожнини роту

Це готові до застосування розчини, які не потребують розведення водою. Використовувати бажано після прийому їжі. До складу ополіскувачів можуть входити протизапальні речовини, протикаріозні речовини, дедозируючі речовини. Слід віддавати перевагу ополіскувачам, які не містять спирту. Їх можна рекомендувати підліткам, дітям. Після використання ополіскувачів, слід утримуватися від прийому їжі й води протягом 30 хв.

Методика чишення зубів під час лікування на брекет-системі

Щітка з невеликою кількістю пасти розташовується на кордоні зубів і ясен. Поверхня емалі очищається вимітаючими і круговими рухами. Напрямок рухів від ясен до ріжучого краю.

Щелепа подумки ділится на сегменти. Кожен сегмент очищується з вестибюлярної, жувальної і внутрішньої сторони. Час чистки кожного сегмента 10 сек. Особлива увага Приділяється проблемним зонам – між брекетами і яснами. Для цих ділянок використовують монопучкову щітку і зубний йоржик. Зубний йоржик ефективно видаляє залишки їжі навколо брекета, під ортодонтичною дугою. Монопучкова щітка очищає поверхню зуба в області ясеневої борозни. Ефективно видаляє наліт під час лікування на лінгвальній брекет-системі.

Для очищення міжзубних проміжків, під час лікування на брекет-системі використовуються суперфлоси. Жорсткий кінець нитки заводиться в міжзубний проміжок під дугою.

Темін злужби зубної щітки – 3 місяці, зубного йоржика – 2 тижні.

Дента-Д

Стоматологическая клиника Дента - Д создана для Вас, чтобы укрепить здоровье Ваших зубов и десен!

Top