Герпетичний стоматит

За статистикою 80 % дітей стискаються з таким захворюванням, як гострий герпетичний стоматит. Причиною виникнення хвороби є зараження від хворої людини або вірусоносія, визначити якого неможливо (без проведення додткових аналізів).

Збудник герпетичного сматиту – багатоликий вірус герпесу, який, потрапляючи в організм вражає шкіру, слизові оболонки, нервову і серцевосудинні системи. Але “улюбленим місцем дислокації”цього віруса є слизова оболонка рота , носа. Також варто відзначити, що у дітей це захворювання протікає набагато важче, ніж у дорослих, і до нього ні в якому разі не можна ставитися безвідповідально.

Першими симптомами герпетичного стоматиту є підвищення температури, дративливість дитини, порушення загального стану організму. Але оскільки це загальні симптоми, на цій стадії практично неможливо запідозрити стоматит у дітей, лікувати його.

Характерні для цієї хвороби симптоми з’являються на 2-3 день.У ротовій порожнині утворюються невеликі пухирці (згруповані або одиночні), які досить швидко лопаються, завдаючи дитині біль і на їх місці утворюються афти ( круглі 2-3 мм висипання з білим нальотом). Як правило, через них вона відмовляється їсти і пити, погано спить і вередує. До появи висипань сигналом про початок герпетичного стоматиту можуть послужити збільшині лімфовузли, припухлі і трохи кровоточиві ясна, наявність гінгівіту. Через ці прояви хвороби малюк постійно тримає рот відкритим, звідки постійно стикають слинки (дитині стає боляче ковтати). Уважні батьки досить швидко розпізнають стоматит у дітей. Лікування, однак, не можна починати без консультації дитячого стоматолога.

Після появи характерних висипань вони спочатку лопаються, потім виразки прикриваються білим нальотом і,нарешті затягуються. Залежно від перебігу хвороби виділяють три ступені тяжкості вірусного захворювання :легка, середня і важка. При легкій стадії можливе амбулаторне спостереження за маленьким пацієнтом. Якщо ж спостерігається середньо-важкий або важкий стоматит у дітей, лікуванн практично не можливе без госпіталізації.

Лікування стоматиту

Оскільки в дітей спостерігається більш важкий перебіг гепертичного стоматиту, лікування має бути комплексним , що впливає як на локальні пошкодження слизоваї оболонки рота, так і в цілому на організм пацієнта. Під загальним хронічну форму лікуванням розуміють заходи медикаментозного впливу на вірус, а також прийом препаратів – імуномодуляторів, вітамінних комплексів ( препарати підбираються лікарем в індивідуальному порядку, залежно від стану дитини).

Місцеве лікування спрямоване на зняття больових відчуттів від виразкових поразок, антисиптичні заходи із знезараження ділянок з висипаннями. На стадії загоєння використовуються препарати, що стимулюють процес утворення нового епітелію. Лікування може бути не тільки медикаментозним, але й апаратним.

При недостаньому лікуванні, занадто пізньому звернені до дитячого лікаря і подібній неувазі до хвороби, герпетичний стоматитможе перейти в з періодичими рецедивами , що, безумовно,негативно позначається на загальному стані здоров’я дитини.

Дента-Д

Стоматологическая клиника Дента - Д создана для Вас, чтобы укрепить здоровье Ваших зубов и десен!

Top