Герметизація фісур

Герметизація фігур – це профілактична процедура, яка проводиться на молочних і постійних зубах у перші два роки з моменту їх прорізування.

Що таке фісури? У роті мешкають близько 50 мільярдів бактерій, ці бактерії є природними мешканцями порожнини рота. Якщо бактерії часто отримують цукор або цукровмісні страви та напої, то вони моментально розмножуються і закріплюються як клейка маса (наліт на зубах і бляшки). Вони-то і виробляють шкідливі для зубів кислоти, які слина вже не може вимивати. Екологічна рівновага в порожнині рота порушено – виникає карієс.В області горбків жувальних зубів емаль міцна і може протистояти мікробам, а в області фісур (невеликі ямки між горбками) – вона тонка і слабо мінералізована.

Процедура герметизації фігур.

Запечатування фісур полягає в нанесенні тонкого шару плівки на жувальні поверхні молярів і премолярів (жувальні зуби). У результаті герметизації фісур, зуби отримують захист від карієсу на багато років. Процедура запечатування фісур складається з наступних етапів:

  • Запечатування передусім включає в себе чистку та обробку поверхні зуба, а також ополіскування поверхонь для видалення частинок, що залишилися після чистки.
  • Після цього на зуб наноситься згладжуюча паста чи гель, які найтоншим шаром вирівнюють поверхню зуба.
  • Через 15 секунд паста чи гель ретельно змиваються водою.
  • Після того, як поверхня висихає, на зуб наноситься матеріал для запечатування і висушується до затвердіння за допомогою спеціальної лампи. До тих пір, поки плівка залишається на зубі, маленькі шматочки їжі і бактерії, які викликають карієс, не можуть проникнути під плівку і зібратися навколо. Дослідження показали, що запечатування зупиняє і вже утворений карієс, оскільки нанесена плівка перекриває доступ речовин, необхідних бактеріям, що викликають карієс.Такий захист зубів (герметизація фісур) корисна людині будь-якого віку, але особливо вона потрібна дітям. Молочні зуби потребують захисту від карієсу, адже вони виконують функцію “утримувачів місця”. І часто до 12-го року життя повинні виконувати своє завдання. Якщо молочні зуби передчасно втрачаються через карієс, то можуть виникнути зміщення зубів, або щелепні аномалії. Уникнути цього можна, в тому числі, запечатуванням – герметизацією – фісур, яке можна здійснити в стоматологічній клініці ДЕНТА-Д.
Дента-Д

Стоматологическая клиника Дента - Д создана для Вас, чтобы укрепить здоровье Ваших зубов и десен!

Top