Фторування зубів

Наші зуби потребують мінеральних речовинах, найголовнішими з яких є фтор і кальцій. Карієс з’являється з багатьох причин, однією з них можна назвати демінералізацію зубів. Коли в людини починається процес демінералізації зубів, зубна емаль стає менш міцною, виникає пористість, а це, у свою чергу, веде до появи карієсу. Чому зуби схильні до демінералізації? У першу чергу, через неправильне харчування, адже саме їжа є головним джерелом мінералів і вітамінів, завдяки яким зміцнюються не тільки зуби, але і весь організм в цілому. По-друге, необхідно ретельно стежити за гігієною порожнини рота, оскільки слина і залишки їжі руйнують зубну емаль і відповідно зменшують природний захист зубів.

Що таке ремінералізація?

Ремінералізація – це зміцнення тканини зуба за допомогою хімічних речовин, які проникають в зуб, повертаючи йому механічні властивості. Хімічні речовини, за допомогою яких відбувається ремінералізація, проникають в поверхневі шари емалі, тим самим зміцнюючи її.

Фторування зубів – це процес насичення зубної емалі фтором при підвищеній чутливості зубів і початкових формах карієсу. Існує кілька видів фторування зубів – покриття фтор-лаком, експрес-фторування, капове фторування і електрофорез. Як показав наш досвід, найбільший ефект фторування зубів дає поєднання кількох методів – наприклад, експрес-фторування для швидкого ефекту, який потім підтримується домашнім використанням кап.

Покриття фтором. За допомогою пензлика зуб покривається спеціальним лаком, який збагачує емаль фтором. Після покриття Fluor Protector рекомендується декілька годин утриматися від їжі і пиття, щоб плівочка фтору як можна довше протрималася на зубі.

Експрес – фторування зубів проводиться в клініці. Застосовуються одноразові капи, які заповнюються фторомістким гелем і накладаються на зуби на 5-10 хвилин. У результаті на поверхні зубів створюється захисний шар, який перешкоджає вимиванню кальцію і сприяє збереженню міцності зубів.Перевага методу експрес – фторування зубів у тому, що лікування проходить за один сеанс, не вимагає витрат часу і зусиль від пацієнта, тому що проводиться в клініці (зазвичай після гігієнічної чистки зубів).

Капове фторування – виготовляється індивідуальна капа, яку пацієнт використовує сам. Капа наповнюється фторомістким гелем і одягається на ніч. Тривалість лікування залежить від рівня чутливості та рекомендацій лікаря. Зручність цього методу в тому, що лікування проходить в домашніх умовах, а капу можна використовувати повторно.

Електрофорез – фізіотерапевтичний метод, заснований на принципі електролітичної дисоціації. Простою мовою – насичення фтором відбувається в результаті акумуляції іонів фтору в тканини зуба. Процедура займає 10 хвилин і проводиться в кілька сеансів. Перевагою електрофорезу, як і всіх фізіотерапевтичних методів, є його довгостроковий ефект – фтор поступово і ґрунтовно накопичується в тканинах, надаючи довгий і ефективний вплив на організм. Після проведення професійної гігієни лікарі стоматологічної клініки “ТРІ-НІТІ” підберуть оптимальний метод фторування Ваших зубів.

Дента-Д

Стоматологическая клиника Дента - Д создана для Вас, чтобы укрепить здоровье Ваших зубов и десен!

Top